japandi

10 kevadist sisekujunduse suundumust 2020. aastal

13. aprill 2020

1. Wabi-Sabi

Wabi-Sabi on sisekujundusstiil, mis integreerib suure osa looduslikest elementidest, mistõttu hõlmab see disain selliseid detaile ja materjale nagu puitmööbel, kangakunst, käsitöö aktsendid ja kohalik (jaapani) käsitöö keraamika. See suund vajab rahulikku lähenemist. Wabi-Sabi on midagi enamat kui sisekujundus, sellel on Jaapani kultuuris sügavam tähendus.

Wabi-Sabi on 15. sajandi Jaapani filosoofia, milles võetakse puudused omaks vastukaaluks praktilisele ellusuhtumisele. Öeldakse, et Wabi on defineeritud kui “maalähedane lihtsus” või “elegantsi mõistmine”, keskendudes vähem või rohkem mentaliteedile. „Sabi” on tõlgitud kui „naudi ebatäiuslikkust”.

Wabi-Sabil on minimalistlik stiil, kuid see ei eemalda esemeid, mis on selle autentse kujunduse jaoks sentimentaalsed ja olulised. Kujundus hoiab valduse minimaalsena, tuues koju ainult sentimentaalse väärtuse, ilu, kasulikkuse või kõigi kolme elemendi kombinatsiooni. Wabi-Sabi on disain, mis pole olnud kodu viimase aja sisustustrendide seas, kuid on taasavastatud ning on endiselt aktuaaalne.

Foto: Shutterstock

2. Japandi

Japandi on selle aasta sisekujundusstiil, mis ühendab Jaapani ja Skandinaavia ühtseks stiiliks. Jaapani ja Skandinaavia disain on minimalistlik, mis on lihtne ja funktsionaalne igas määratud ruumis.

Sõna „Japandi” on Jaapani ja Skandinaavia suland, mis on suurepärane näide Japandi ühendatud stiilist. Huvitav on näha, kuidas need erinevad stiilid maailma eri paikadest kokku sobivad.

Japandi Jaapani ja Skandinaavia stiilid on heas mõttes vastandlikud. Jaapani stiil on küll elegantne, kuid lisab sellele Skandinaavia stiilis maalähedasi elemente. Nendel stiilidel on ka erinev värvipalett. Skandinaavia interjöörides on tavaliselt neutraalsed toonid ning  Jaapani värvipalett toob soojadest ja külmades toonidest tugevamaid aktsente esile. 

japandi

Foto: Shutterstock

3. Maakodu šikk

Maakodu šikk asendab dateeritud talumaja ilmet, mis on muutumas kulunud ja maitsetuks stiiliks, kuid sellegipoolest on see stiil saamas üheks parimaks kevadiseks sisekujunduse trendiks, mille eesmärk on keerukam ja euroopalikum inspireeritud ilme. Kujutame ette pilti, kus on segatud erinevad mustrid antiigist ja uuema aja sisustusest ning samal ajal on jäädud truuks taimedele ja mahedatele põhitoonidele. Selle ilme suurendamiseks kasutage klassikalisi elemente ja materjale, et kujundada see stiil oma eripäraste puudutustega.

4. Tööstuslik stiil

Tööstusstiil on üks kevadisi sisekujundustrende, mis on tuntud oma ülbe ja julge stiili poolest. Sellel dekoratiivstiilil on tagasihoidlik telliskonstruktsioon ja viimistlemiseks kasutatavad materjalid on tagasihoidliku osavuse ja visuaalse atraktiivsusega.

Tööstusstiil võtab sellise konstruktsiooni nagu tellistest laotud seinad ja lisab terasest ning puidust elemendid, et muuta ruumi moodsamaks ja kreatiivsemaks. Seda stiili saab segada retro-, vintage’i-stiilide või põhjamaise, maalähedase šiki noodiga, sõltuvalt sellest, millist muud kujundust soovite sellesse tööstusstiili lisada.

Foto: Shutterstock

5. Retrosüntees

Retro sulandumine tähistab nostalgiat, kujutades ette sajandi keskpaiga sisekujundusi möödunud ajastust. See sulandumine toob esile termini „retro” mitmekesisuse – alates 1970. aastate värvipaletist kuni kunstmuruliste kujudeni kuni 1950. aastate mööblistiilideni. Retro termotuumasüntees sulandub Bauhausi disainiga, mis on tuntud oma puhaste joonte ning lihtsa ning stiilse esteetika poolest.

6. Maksimalism

Maksimalism erinevalt minimalismist on  suur, julge ning suursugune interjööri stiil. Ütlematagi on selge, et mõned sisekujundajad peavad selle kevadise kujundustrendiga põllupäeva. See kujundus on suur ja julge, erksavärviliste ja mustriliste, õrnade ja värviliste kaunistuste ning abstraktsete maalidega. Sellel on piiriülene struktuuritunnetus, kuid on lihtne alles jätta julge ja elav külg, mida see disain üritab kujutada ja hõivata hõivatud ja koondunud vibe’iks.

7. Hygge

Hygge on Skandinaavia disain, mis tutvustab teie kevadiste sisekujundustrendide funktsionaalset ja minimalistlikku külge. See sisekujundus põhineb inimeste heaolul, luues lihtsa ja hubase ruumi, mis edastab kodu kaudu rahulikkust.

See Skandinaavia disain, nagu wabi-sabi või japandi, eelistab pehmete kontuuride, heledate värvide ja põhielementide tasakaalu, mis toovad koju soojust ja mugavust. Hyggesi stiilis, nagu näiteks wabi-sabi või japandi, kasutatakse disaini põhieesmärgiks õnne otsimist, kasutades väikseid detaile, luues samas keskkonna, mis soosib pisiasju elus.

Foto: Shutterstock

8. Boheemlane/Boho šikk

Boheemlaslikult šikist disainist, mida tuntakse ka hipi, boho või mustlase stiilina, on saanud üks kevadisi sisekujundustrende, mis annab väärtuse vabadele ja seikluslikele vaimudele, kes klammerduvad avangardse elustiili juurde. Nagu ka teistes stiilides, on sellel kujundusel samasugune lihtsus ja olemus. Boheemlaslikku/boho šikki disaini iseloomustab avatud ja juhuslik stiil, julged värvid, metalliliste detailidega kontrastiks olevad looduslikud materjalid ja teisaldatavad elemendid, nagu hõimikujundus ja kodu aksessuaarid.

9. Korvi disain

Korvid ei kao interjöörist kuskile, kui asi puudutab elutoas olevaid pisiasju või koerte mänguasjade hoidmist. Korve saate kasutada mitte ainult hoiustamiseks, vaid ka oma kodu kaunistamiseks! Korvid võivad sel kevadel luua suurepärase alternatiivi galeriiseinale. Madalaid korve, mis loovad galeriiseinale riputatud moodsa vibe’i on kõige parem otsida kirbuturgudelt või vintage’i-poodidest. Värviliste mustrite ja käsitsi kootud tükkide otsimine võib muuta disaini väga eriliseks.

10. Moodne sajandi keskpaik

Kaasaegne sajandi keskpaik on ideaalne kesktee kahele erinevale stiilile. Need kaks stiili miksivad erinevad kaunistuselemendid erinevateks stiilideks, mis sobivad teie maitsega.

See kaasaegne sajandi keskpaiga kujundus on üks kevadisi sisekujunduse suundumusi, millel on mõned funktsioonid, mis selle interjööri täidavad. Nagu enamus disainilahendusi on kasutatud kujunduse jaoks naturaalseid materjale. Kujundusel on lihtne, lineaarne, puhas ja peen elegantsi vorm. See disain välistab ebavajalikud detailid, näiteks vaasid ja muud väiksed elemendid. Selles kaasaegses sajandi keskpaiga kujunduses on kasutatud tööstustoodangu asju, mis kajastuvad ja avarduvad interjööris.

Autor: Deizi Kahar

Sisekujundaja

ESL liige

+ 372 5090048

https://www.facebook.com/DeiziDisain/